zalet druku offsetowego UV

Druk offsetowy UV umożliwia nanoszenie farby i utrwalanie jej ultrafioletem w wysokiej temperaturze. Dzięki tej technologii druku płaskiego możliwe jest wykonywanie nadruków na foliach PCV, polipropylenowych PP, PET i innych materiałach. Dlatego druk offsetowy UV wykorzystuje się często przy wydruku materiałów reklamowych.

Zalety druku offsetowego UV

Druk na tworzywach sztucznych w technologii offsetowej UV wykazuje liczne zalety, które wpływają na jego dużą popularność. Dlaczego warto zdecydować się na taki rodzaj druku?

  1. Przede wszystkim jest on niezwykle uniwersalny. Można wykonywać go na praktycznie każdym podłożu – wszelkich foliach PP, PE, PET, PCV, materiałach holograficznych, a także na tradycyjnym papierze.
  2. Jego doskonała precyzja w połączeniu z technologią UV umożliwia wykonanie druku 3D na folii soczewkowej, co daje efekt obrazu trójwymiarowego.
  3. Druk offsetowy UV gwarantuje wysoką jakość oraz rozdzielczość wydruków – bezpośrednio po naniesieniu farby jest ona utrwalana za pomocą światła ultrafioletowego, co zapobiega jej rozmazywaniu się.
  4. Druk offsetowy UV charakteryzuje się doskonałym odzwierciedleniem kolorystyki drukowanych projektów graficznych.
  5. Druk na tworzywach sztucznych można także uszlachetniać lakierami UV z różnego rodzaju efektami – perłowymi, metalicznymi czy złoconymi.
  6. Szybki proces schnięcia sprawia, że w krótkim czasie od rozpoczęcia nadruku produkt może trafić do dystrybucji. Tusz całkowicie zasycha już w momencie naświetlenia lampą UV.
  7. Podczas procesu drukowania nie są wytwarzane żadne nieprzyjemne zapachy ani niebezpieczne lotne związki – dzięki temu nadruki offsetowe UV można wykonywać w zamkniętych, niewentylowanych pomieszczeniach.
  8. Druk offsetowy UV doskonale nadaje się do wykonania produktów klasy premium – ozdobnych opakowań, eleganckich etykiet czy wielkoformatowych plakatów reklamowych.
  9. Jest on wyjątkowo wytrzymały – jego charakterystyczną cechą jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych lub chemicznych.
  10. Ważną zaletą jest także niski koszt wykonywania nadruków offsetowych UV – cena jednostkowa jest tym mniejsza, im wyższy jest nakład.

Druk offsetowy UV to nowoczesna i uniwersalna metoda wykonywania nadruków na różnego rodzaju materiałach. Dzięki licznym zaletom jest on chętnie stosowany w prze realizacji najróżniejszych projektów graficznych. W drukarni Four Colors oferujemy druk w 8 kolorach w jednym przelocie, wykorzystując możliwości maszyny Heidelberg Speedmaster CD74 8 P5+LX2_C Hybrid.