Kaszerowanie opakowan

Kaszerowanie jest jednym ze sposobów uszlachetniania opakowań, który łączy ze sobą kilka istotnych korzyści. Jeśli interesują nas rozwiązania, które są praktyczne i trwałe, a jednocześnie posiadają silny walor marketingowy, opakowania koszerowane stanowią idealny wybór. Jakie dokładnie są zalety takich opakowań?

Czym są opakowania kaszerowane?

Kaszerowanie polega na tworzeniu opakowań z kilku różnych surowców, które są ze sobą sklejane w celu uzyskania lepszej trwałości. Opakowania kaszerowane powstają zazwyczaj poprzez złączenie dwóch arkuszy (cieńszego i grubszego). Podobnie jak w laminowaniu, z tym że zamiast folii używa się najczęściej tektury, kartonu lub papieru. Daje to możliwość wcześniejszego ozdobienia elementów i pozwala na wykorzystanie dodatkowych technik uszlachetniania wydruku, takich jak foliowanie, złocenie czy lakierowanie. Do tworzenia opakowań kaszerowanych używa się maszyn wyposażonych w specjalne wałki klejowe.

Estetyczne zalety kaszerowania

Opakowania kaszerowane pozwalają na dużą dowolność, jeżeli chodzi o projektowanie. Umożliwiają umieszczenie na produkcie rozmaitych elementów, które budują pozytywny wizerunek firmy (logo, grafika, dodatkowe informacje) oraz wykorzystanie innych technik uszlachetniania druku. W ten sposób otrzymujemy atrakcyjny produkt, który wzbudza zainteresowanie i wyróżnia się na tle innych marek. Uzyskany efekt jest w stanie skutecznie przyciągnąć wzrok klienta, co wpływa pozytywnie na finalną decyzję o zakupie.

Pozostałe zalety opakowań kaszerowanych

Opakowania kaszerowane są rozwiązaniem ekonomicznym, trwałym i odpornym. Jako producent opakowań kaszerowanych wykonujemy tego typu artykuły w rozsądnej cenie,  a dzięki niewielkiej wadze tego typu opakowań oszczędzisz na kosztach transportu towarów. Połączenie kilku warstw różnych materiałów utwardza opakowanie. Sprawia to, że opakowania kaszerowane są jednymi z najtrwalszych na rynku. Sprawdzą się zarówno przy produktach delikatnych (np. wykonanych ze szkła), jak i tych o dużych gabarytach (np. sprzęty RTV i AGD). Ponadto dzięki kaszerowaniu uzyskujesz opakowanie odporne na czynniki zewnętrzne, które chroni zapakowany produkt przed zagrożeniami takimi jak deszcz, wilgoć, zmiana temperatury czy silne nasłonecznienie. Jeżeli zależy Ci na opakowaniu praktycznym, a zarazem oryginalnym, opakowania kaszerowane będą najlepszym rozwiązaniem.